Samaria Center

SAMARIA RF, Asentajantie 12, 06150 Porvoo

Valkoniemi Ismo
Toiminnanjohtaja
040 741 5577
ismo.valkoniemi@samaria.fi

Valkoniemi Päivi 
Varatoiminnanjohtaja
040 740 0778
paivi.valkoniemi@samaria.fi

Eskola Maarit
Talous- ja hallintopäällikkö
050 353 7756
maarit.eskola@samaria.fi

Heikkilä Pirjo
Pääkirjanpitäjä
050 364 8802
pirjo.heikkila@samaria.fi

Manninen Raija
Toimistotyöntekijä
050 417 8939
raija.manninen@samaria.fi

Kuoppamäki Heli 
AD (osa-aik.)
050 463 7579
heli.kuoppamaki@samaria.fi
Bois Ida 
Some-vastaava (osa-aik.)
050 357 7363
ida.bois@samaria.fi

Valkoniemi Joonas
ATK-tukipalvelut 
040 181 6157
joonas.valkoniemi@samaria.fi

 

 

Toimintayksiköt

PORVOON ANKKURI (Asentajantie 12, 06150 Porvoo)

Valkoniemi Päivi
Yksikön esimies
Varatoiminnanjohtaja / Samaria rf
040 740 0778
paivi.valkoniemi@samaria.fi

Hollmén Helena
Vastuuohjaaja / Maahanmuuttaja-projekti
040 184 7079
helena.hollmen@samaria.fi

Aho Sofia
Ohjaaja / kuntouttava työtoiminta
Myyjä / Wanhakierto-Finafynd
040 158 3506
sofia.aho@samaria.fi

Lindqvist Anita 
Ohjaaja / kuntouttava työtoiminta 
Myymälävastaava /
Wanhakierto-Finafynd
050 3034113
anita.lindqvist@samaria.fi

 

KORJAAMO (Vilhonvuorenkatu 7-9, 00500 Helsinki)

Valkoniemi Päivi
Projektipäällikkö
Terapeutti (ratkaisukeskeinen)

040 740 0778
paivi.valkoniemi@samaria.fi

Bois Ida 
Projektikoordinaattori
Sairaanhoitaja
050 357 7363
ida.bois@samaria.fi

Häkkilä Jaana 
Yksikön vastaava ohjaaja
050 567 1544
jaana.hakkila@samaria.fi

Kälviäinen Antti 
Vastaava ohjaaja / kuntouttava työtoiminta
050 505 2664
antti.kalviainen@samaria.fi

Muhonen Riki 
Ohjaaja
050 462 3100
riki.muhonen@samaria.fi

Hagelberg Jerry
Ohjaaja
050 505 2966
jerry.hagelberg@samaria.fi
Raitio Jari
Ohjaaja
(rakennus, kiinteistö, logistiikka)
050 311 0616
jari.raitio@samaria.fi
Lehtonen Kamilla 
Ohjaaja
050 354 1164
kamilla.lehtonen@samaria.fi

HÄMEENLINNAN ANKKURI (Markkulantie 3, 13100 Hämeenlinna)

Valkoniemi Päivi 
Yksikön esimies
Varatoiminnanjohtaja / Samaria rf
040 740 0778
paivi.valkoniemi@samaria.fi

 

Siekkinen Nina 

Vastaava ohjaaja
Myymälävastaava/
Wanhakierto-Finafynd myymälä
050 354 2333
nina.siekkinen@samaria.fi

Jalasto Simo 
Ohjaaja / kuntouttava työtoiminta
050 461 2704
simo.jalasto@samaria.fi

Haanpää Elina 
Asukasohjaaja
050 461 2706
elina.haanpaa@samaria.fi

Suolaakso Katri
Asukasohjaaja
050 913 5055
katri.suolaakso@samaria.fi

Virtanen Mauri 
Ohjaaja / Talousohjaus
050 582 3066
mauri.virtanen@samaria.fi

Hopeakoski Aapo
opintovapaalla

Ohjaaja / työpaja
(sijainen: Siekkinen Aimo)
Siekkinen Aimo 
Ohjaaja / työpaja
050 461 2702
aimo.siekkinen@samaria.fi

NOARK WORLD (Sanismäentie 2, 07280 Ilola)

Valkoniemi Päivi
Toimitusjohtaja 
040 740 0778
paivi.valkoniemi@samaria.fi

Hollmén Helena
Vastaava ohjaaja
040 184 7079
helena.hollmen@samaria.fi

Aho Sofia
Ohjaaja / keittiövastaava
040 158 3506
sofia.aho@samaria.fi

 

ESPOON ANKKURI (Matinkartanontie 16 B, 02230 Espoo)

Kaleva Tiina 
Yksikön esimies
040 488 9025
tiina.kaleva@samaria.fi

Saarenmaa Nina
Vastaava ohjaaja
050 444 9946
nina.saarenmaa@samaria.fi

 

 

Samaria-koti

Skarpensintie 92, 06150 Porvoo

Järvinen Toni
Lähiesimies
040 594 4801
toni.jarvinen@samaria.fi

Haasanen Ritva
Terveydenhoitaja
040 184 0954
ritva.haasanen@samaria.fi

Blomerus Veijo
Ohjaaja, päihdetyöntekijä
040 876 2658
veijo.blomerus@samaria.fi

Samanen Riitta-Liisa
(sijaisena Seija Pesonen)

Emäntä
050 440 8821
riitta-liisa.samanen@samaria.fi
 

Blomerus Taisto
Ohjaaja, päihdetyöntekijä
050 567 1544
taisto.blomerus@samaria.fi

Peitsoma Marko
Asumispalveluohjaaja
050 401 9308
marko.peitsoma@samaria.fi

 

 

Kierrätysmyymälät

Wanhakierto-Finafynd PORVOO (Asentajantie 12, 06150 Porvoo)

Lindqvist Anita 
Myymälävastaava
050 3034113
anita.lindqvist@samaria.fi

 

Wanhakierto-Finafynd HELSINKI (Tunturikatu 18, 00100 Helsinki)

Lehtonen Kamilla 
Myymälävastaava
050 354 1164

kamilla.lehtonen@samaria.fi

 

Wanhakierto-Finafynd SIPOO (Iso Kylätie 33 a, 04130 Sipoo)

Donovan Kirsti 
Myymälävastaava
040 179 5194
kirsti.donovan@samaria.fi

 

Wanhakierto-Finafynd HÄMEENLINNA (Ansiorinne 4, 13100 Hämeenlinna)

Nina Siekkinen

Myymälävastaava
050 461 2700
nina.siekkinen@samaria.fi

 

 

Tuettu asuminen

PORVOO, SIPOO
Peitsoma Marko
Asumispalveluohjaaja
050 401 9308
marko.peitsoma@samaria.fi
SELKI / VIHTI
Spiridenko Andrei
Tukiasukasohjaaja
045 169 7860
andrei.spiridenko@samaria.fi

HÄMEENLINNA 
Haanpää Elina 
Asukasohjaaja
050 461 2706
elina.haanpaa@samaria.fi

HÄMEENLINNA 
Suolaakso Katri
Asukasohjaaja
050 913 5055
katri.suolaakso@samaria.fi