Kierrätysmyymälät

Wanhakierto-Finafynd

PORVOO
Asentajantie 12, 06150 Porvoo
avoinna ma - pe klo 10 - 17

MYYMÄLÄN puh. 040 195 4402
 

 

HÄMEENLINNA
Markkulantie 3, 13100 Hämeenlinna
avoinna ma - pe klo 10 - 17

MYYMÄLÄN puh. 050 461 2700
 

Espoon Ankkuri

Matinkartanontie 16 B, 02230 Espoo, ma-pe 9-14

Valkoniemi Päivi
Yksikön esimies
040 740 0778
paivi.valkoniemi@samaria.fi
Tali Kerli
Vastaava ohjaaja

044 491 0519
kerli.tali@samaria.fi

Yliluoma Hannu
Ohjaaja
050 306 6252
hannu.yliluoma@samaria.fi

Helsingin Korjaamo

Vilhonvuorenkatu 7-9, 00500 Helsinki, ma-pe 9-14

Valkoniemi Päivi 
Yksikön esimies
040 740 0778
paivi.valkoniemi@samaria.fi
Muhonen Riki
Vastaava ohjaaja / PÄIVÄKESKUS
044 491 4158
riki.muhonen@samaria.fi
Lehtonen Kamilla
Vastaava ohjaaja / KUNTOUTTAVA TYÖTOIMINTA
044 706 1277
kamilla.lehtonen@samaria.fi

Ohjaaja 
050 505 2966

 

Hämeenlinnan Ankkuri

Markkulantie 3, 13100 Hämeenlinna, ma-pe 9-14

Valkoniemi Päivi 
Yksikön esimies
040 740 0778
paivi.valkoniemi@samaria.fi

 

Da Silva Anne
Ohjaaja
Sosionomi
044 901 6527
anne.dasilva@samaria.fi
Bois Ida 
Ohjaaja (osa-aik.)
Sairaanhoitaja (AMK)
050 357 7363
ida.bois@samaria.fi
Haapio-Lahdenperä Leena 
Ohjaaja 
Emäntä
050 312 2234
leena.haapio-lahdenpera@samaria.fi

Tanskanen Hanna
Ohjaaja / ART-studio (osa-aik.)
hanna.tanskanen@samaria.fi
050 461 2706

 

Utriainen Pertti
Myymälän vastuuhenkilö
050 461 2700
pertti.utriainen@samaria.fi

Porvoon Ankkuri

Asentajantie 12, 06150 Porvoo, ma-pe 9-15

Valkoniemi Päivi
Yksikön esimies
040 740 0778
paivi.valkoniemi@samaria.fi

Aho Sofia
Vastaava ohjaaja
Keittiö- ja kahviovastaava
040 158 3506
sofia.aho@samaria.fi

Spiridenko Andrei
Ohjaaja
Kiinteistönhoitaja
045 169 7860
andrei.spiridenko@samaria.fi

Moisander Taina 
Vastaava ohjaaja (osa-aik.)
Sosionomi 
050 382 5582
taina.moisander@samaria.fi

 

Lindqvist Anita
Myymälävastaava, ohjaaja
(Helena Hollménin sijainen)
040 184 7079
anita.lindqvist@samaria.fi

Noark Café

Asentajantie 12, 06150 Porvoo, 040 195 4401

Aho Sofia
Kahvilavastaava
040 158 3506
sofia.aho@samaria.fi

 

Samaria-koti

Skarpensintie 92, 06150 Porvoo

Grönroos Gabriel 
Yksikön esimies
040 594 4801
gabriel.gronroos@samaria.fi
Niemi Kristiina
Sairaanhoitaja
040 184 0954 
kristiina.niemi@samaria.fi
Ohjaaja
040 876 2658

Samanen Riitta-Liisa
Emäntä
050 440 8821
riitta-liisa.samanen@samaria.fi
 

Rose-koti

Moisander Taina
(Roosa Huhtisen sijainen)
Yksikön vastaava
050 382 5582
taina.moisander@samaria.fi

Salmi Maureen 
Ohjaaja, sairaanhoitaja
050 476 1184
maureen.salmi@samaria.fi

 

Tuettu asuminen

PORVOO
Peitsoma Marko
Asumispalveluohjaaja
050 401 9308
marko.peitsoma@samaria.fi

HÄMEENLINNA 
Valkoniemi Päivi 
Yksikön esimies
040 740 0778
paivi.valkoniemi@samaria.fi

 

Samaria Center, hallinto

SAMARIA RF, Asentajantie 12, 06150 Porvoo

Valkoniemi Ismo
Toiminnanjohtaja
040 741 5577
ismo.valkoniemi@samaria.fi

Valkoniemi Päivi 
Varatoiminnanjohtaja
040 740 0778
paivi.valkoniemi@samaria.fi

Vehkamäki Maarit
Talous- ja hallintopäällikkö
050 353 7756
maarit.vehkamaki@samaria.fi

Heikkilä Pirjo
Pääkirjanpitäjä
050 364 8802
pirjo.heikkila@samaria.fi

Kuoppamäki Heli 
AD (osa-aik.)
050 463 7579
heli.kuoppamaki@samaria.fi

Valkoniemi Joonas
IT-tukipalvelut (osa-aik.)
040 181 6157
joonas.valkoniemi@samaria.fi