Samaria Center

SAMARIA RF, Asentajantie 12, 06150 Porvoo

Valkoniemi Ismo
Toiminnanjohtaja
040 741 5577
ismo.valkoniemi@samaria.fi

Valkoniemi Päivi 
Varatoiminnanjohtaja
040 740 0778
paivi.valkoniemi@samaria.fi

Eskola Maarit
Talous- ja hallintopäällikkö
050 353 7756
maarit.eskola@samaria.fi

Heikkilä Pirjo
Pääkirjanpitäjä
050 364 8802
pirjo.heikkila@samaria.fi

Manninen Raija
Toimistotyöntekijä (osa-aik.)
050 417 8939
raija.manninen@samaria.fi

Kuoppamäki Heli 
AD / Tiedotus / Viestintä (osa-aik.)
050 463 7579
heli.kuoppamaki@samaria.fi

Valkoniemi Joonas
ATK-tukipalvelut (osa-aik.)
040 181 6157
joonas.valkoniemi@samaria.fi

 

 

Toimintayksiköt

PORVOON ANKKURI (Asentajantie 12, 06150 Porvoo), ma-pe 9-15

Valkoniemi Päivi
Yksikön esimies
040 740 0778
paivi.valkoniemi@samaria.fi

Aho Sofia
Vastaava ohjaaja
Keittiö- ja kahviovastaava
040 158 3506
sofia.aho@samaria.fi

Spiridenko Andrei
Ohjaaja
Kiinteistönhoitaja
045 169 7860
andrei.spiridenko@samaria.fi

Hollmén Helena
Ohjaaja (osa-aik.)
040 184 7079
helena.hollmen@samaria.fi

KORJAAMO (Vilhonvuorenkatu 7-9, 00500 Helsinki), ma-pe 9-14

Valkoniemi Päivi 
Yksikön esimies
040 740 0778
paivi.valkoniemi@samaria.fi
Muhonen Riki
Vastaava ohjaaja
044 491 4158
riki.muhonen@samaria.fi
Lankia Timo 
Ohjaaja (osa-aik.)
050 505 2966
timo.lankia@samaria.fi
Kuoppamäki Heli 
AD / Media (osa-aik.)
050 463 7579
heli.kuoppamaki@samaria.fi

HÄMEENLINNAN ANKKURI (Markkulantie 3, 13100 Hämeenlinna), ma-pe 9-15

Valkoniemi Päivi 
Yksikön esimies
040 740 0778
paivi.valkoniemi@samaria.fi

 

Da Silva Anne
Ohjaaja
Sosionomi
044 901 6527
anne.dasilva@samaria.fi
Bois Ida 
Ohjaaja / Korjaamo (osa-aik.)
Sairaanhoitaja (AMK)
050 357 7363
ida.bois@samaria.fi

Kuosmanen Janne 
Ohjaaja / Korjaamo
050 312 2244
janne.kuosmanen@samaria.fi

Haapio Leena 
Ohjaaja / Korjaamo
Emäntä
050 312 2234
leena.haapio@samaria.fi
Tanskanen Hanna
Ohjaaja / ART-studio (osa-aik.)
hanna.tanskanen@samaria.fi
050 461 2706

Noark Café (Asentajantie 12, 06150 Porvoo), ma-pe 10-15

Aho Sofia
Kahvilavastaava
040 158 3506
sofia.aho@samaria.fi

Niskala Sami
Kahvilatyöntekijä
040 195 4401
sami.niskala@samaria.fi

ESPOON ANKKURI (Matinkartanontie 16 B, 02230 Espoo)

Kaleva Tiina 
Yksikön esimies
040 488 9025
tiina.kaleva@samaria.fi

Yliluoma Hannu
Ohjaaja
050 306 6252
hannu.yliluoma@samaria.fi

Salonaho Mauri
Ohjaaja
mauri.salonaho@samaria.fi
050 471 1434

Samaria-koti

Skarpensintie 92, 06150 Porvoo

Grönroos Gabriel 
Yksikön esimies
040 594 4801
gabriel.gronroos@samaria.fi
Makkonen Sini
Sosiaaliohjaaja (osa-aik.)
040 5944 801 
sini.makkonen@samaria.fi
Kemppi Jukka
Ohjaaja, päihdetyöntekijä
050 567 1544
jukka.kemppi@samaria.fi
Blomerus Taisto 
Ohjaaja, päihdetyöntekijä
050 567 1544
taisto.blomerus@samaria.fi

Samanen Riitta-Liisa
Emäntä
050 440 8821
riitta-liisa.samanen@samaria.fi
 

Peitsoma Marko
Asumispalveluohjaaja
050 401 9308
marko.peitsoma@samaria.fi

 

 

Kierrätysmyymälät

Wanhakierto-Finafynd PORVOO (Asentajantie 12, 06150 Porvoo), ma-pe 10-17

puh. 040 195 4402

 

Wanhakierto-Finafynd HÄMEENLINNA (Markkulantie 3, 13100 Hämeenlinna), ma-pe 10-17

puh. 050 461 2700
 

Myymälän vastuuhenkilö
Niina Mäkinen
niina.makinen@samaria.fi

Tuettu asuminen

PORVOO, SIPOO
Peitsoma Marko
Asumispalveluohjaaja
050 401 9308
marko.peitsoma@samaria.fi
SELKI / VIHTI
Spiridenko Andrei
Tukiasukasohjaaja
045 169 7860
andrei.spiridenko@samaria.fi

HÄMEENLINNA 
Valkoniemi Päivi 
Yksikön esimies
040 740 0778
paivi.valkoniemi@samaria.fi

Rose-koti

Ketola Roosa
lähiesimies, vastaava ohjaaja
050 382 5582
roosa.ketola@samaria.fi
Salmi Maureen 
ohjaaja, sairaanhoitaja
050 476 1184
maureen.salmi@samaria.fi