Espoon Ankkuri

Kaleva Tiina 
Yksikön esimies
040 488 9025
tiina.kaleva@samaria.fi
Saarenmaa Nina
Vastaava ohjaaja
050 444 9946
nina.saarenmaa@samaria.fi

Helsingin Ankkuri

Blomerus Taisto
Vastaava ohjaaja
050 567 1544
taisto.blomerus@samaria.fi

Hämeenlinnan Ankkuri

Jalasto Simo
Yksikön esimies
050 461 2704
simo.jalasto@samaria.fi

 

 

Haanpää Elina 
Asukasohjaaja
Tuki- ja kriisiasuminen /
Markkulantie
050 461 2706
elina.haanpaa@samaria.fi

Suolaakso Katri
Asukasohjaaja
Tukiasuminen, ruokajako /
Toivontie
050 913 5055
katri.suolaakso@samaria.fi

Hopeakoski Aapo
Ohjaaja
Työtoiminta / Työpaja
050 461 2702
aapo.hopeakoski@samaria.fi

Vorobjev Anu
Ohjaaja, myyjä
Wanhakierto kierrätysmyymälä
050 461 2700
anu.vorobjev@samaria.fi

Viinikka Paula 
Ohjaaja, myyjä
Wanhakierto kierrätysmyymälä
050 354 2333
paula.viinikka@samaria.fi

Virtanen Mauri 
Vastaava ohjaaja
Talousohjaus
050 582 3066
mauri.virtanen@samaria.fi

Eskola Maarit
Pääkirjanpitäjä / Samaria rf
050 353 7756
maarit.eskola@samaria.fi
Valkoniemi Joonas
ATK-tukipalvelut / Samaria Group
040 181 6157
joonas.valkoniemi@samaria.fi

Korjaamo (Helsinki)

Valkoniemi Päivi
projektipäällikkö
terapeutti (ratkaisukeskeinen)

040 740 0778
paivi.valkoniemi@samaria.fi

Bois Ida 
projektikoordinaattori
sairaanhoitaja
050 3577 363
ida.bois@samaria.fi

Elovirta Tom 
Arkki-valmentaja, ohjaaja
050 573 0083
tom.elovirta@samaria.fi

Muhonen Riki 
vapaa-ajanohjaaja
050 505 2966
riki.muhonen@samaria.fi

Kuronen Joona 
vapaa-ajanohjaaja
050 505 2966
joona.kuronen@samaria.fi

Pirttimaa Mari 
vapaa-ajanohjaaja /
nuorisokahvila
fysioterapeutti
050 354 1164
mari.pirttimaa@samaria.fi

Kälviäinen Antti 
vapaa-ajanohjaaja /
nuorisokahvila
050 505 2966
antti.kalviainen@samaria.fi

Lehtonen Kamilla 
vapaa-ajanohjaaja
050 505 2966
kamilla.lehtonen@samaria.fi

noark (Porvoo, Ilola)

Valkoniemi Päivi
Yksikön esimies
Varatoiminnanjohtaja / Samaria rf
040 740 0778
paivi.valkoniemi@samaria.fi

Hollmén Helena
Vastaava ohjaaja
040 184 7079
helena.hollmen@samaria.fi

Lötjönen Ari
Ohjaaja / nuorten työpaja
044 271 0511
ari.lotjonen@samaria.fi

Aho Sofia
Ohjaaja / keittiövastaava
040 158 3506
sofia.aho@samaria.fi

Porvoon Ankkuri

Valkoniemi Päivi
Varatoiminnanjohtaja / Samaria rf
040 740 0778
paivi.valkoniemi@samaria.fi 

Uronen Tiina
Yksikön esimies
Ohjaaja / maahanmuuttaja-projekti
050 467 7712
tiina.uronen@samaria.fi

 

Hollmén Helena
Ohjaaja / maahanmuuttaja-projekti
040 184 7079
helena.hollmen@samaria.fi

 

Lötjönen Ari
Ohjaaja / nuorten työpaja
044 271 0511
ari.lotjonen@samaria.fi

Kuoppamäki Heli 
AD / Medialabra (osa-aik.)
050 463 7579
heli.kuoppamaki@samaria.fi

Bois Ida
Studiovastaava / Joy-studio
Sosiaalinen media
Sairaanhoitaja
ida.bois@samaria.fi

Aho Sofia
Ohjaaja / kuntouttava työtoiminta
Myyjä / Wanhakierto-Finafynd
040 158 3506
sofia.aho@samaria.fi

Lindqvist Anita 
Ohjaaja / kuntouttava työtoiminta 
Myymälävastaava /
Wanhakierto-Finafynd
050 3034113
anita.lindqvist@samaria.fi
Tom Elovirta
Arkki-valmentaja
Ohjaaja / Korjaamo-projekti
050 573 0083
tom.elovirta@samaria.fi

Samaria Center (Porvoo)

Valkoniemi Ismo
Toiminnanjohtaja
040 741 5577
ismo.valkoniemi@samaria.fi

Valkoniemi Päivi 
Varatoiminnanjohtaja
040 740 0778
paivi.valkoniemi@samaria.fi

Heikkilä Pirjo
Talous- ja hallintopäällikkö
050 364 8802
pirjo.heikkila@samaria.fi

Hurnanen Merja
Talousasiantuntija /
Ulkopuoliset palvelut
050 568 9355
merja.hurnanen@samaria.fi

 

Manninen Raija
Toimistotyöntekijä
050 417 8939
raija.manninen@samaria.fi

 

Eskola Maarit
Pääkirjanpitäjä
050 353 7756
maarit.eskola@samaria.fi

Samaria-koti (Porvoo)

Järvinen Toni
Lähiesimies
040 594 4801
toni.jarvinen@samaria.fi

Haasanen Ritva
Terveydenhoitaja
040 184 0954
ritva.haasanen@samaria.fi

Blomerus Veijo
Ohjaaja, päihdetyöntekijä
040 876 2658
veijo.blomerus@samaria.fi

Sirén Simo
Ohjaaja, päihdetyöntekijä
040 876 2658
simo.siren@samaria.fi

Samanen Riitta-Liisa
Emäntä
050 440 8821
riitta-liisa.samanen@samaria.fi
 

Peitsoma Marko
Asumispalveluohjaaja
050 401 9308
marko.peitsoma@samaria.fi

Tuettu asuminen

ITÄ-UUSIMAA
(Loviisa, Porvoo, Sipoo)
Peitsoma Marko
Asumispalveluohjaaja
050 401 9308
marko.peitsoma@samaria.fi
SELKI / VIHTI
Spiridenko Andrei
Tukiasukasohjaaja
045 169 7860
andrei.spiridenko@samaria.fi

HÄMEENLINNA (Markkulantie)
Haanpää Elina 
Asukasohjaaja
050 461 2706
elina.haanpaa@samaria.fi

HÄMEENLINNA (Toivontie)
Suolaakso Katri
Asukasohjaaja
050 913 5055
katri.suolaakso@samaria.fi